Teema: Esseistika, dokumentalistika
Pealkiri:
Päevikud 1910-1923Autor(id): Franz Kafka
Kujundaja: Andres Rõhu
Kirjastus: Verb
Linn:
Aasta: 2009
Originaalkeel:
ISBN: 9789985994818
Lehekülgi: 455
Seisukord: kaaned pisut kulunud, pühendus sees
Mõõdud: 146 × 205 mm
Suurus: tavaformaadis, kõvade kaantega
Sisu:
Praha Saksa juut Franz Kafka (1883–1924) oli üks salapärasemaid ja mõjuküllasemaid 20. sajandi kirjanikke, kelle ilukirjanduslik looming - kolm romaani ja jutustused - on eesti lugejatele täies mahus kättesaadav.
«Päevikutes» lubab ta heita pilgu ka oma salapära köögipoolele ning mõista paremini neid «selgeltnägijalikke seisundeid, kus ma elasin täiel määral igas idees, kuid iga idee ka endaga täitsin, ja milles ma ei tundnud end mitte üksnes omaenese piiridel, vaid üldse kõige inimliku piiridel olevat.» «Lisaks puurivale eneseanalüüsile, kantud ülimast nõudlikkusest enda vastu, täidavad päevikut ka kirjanduslike tekstide hoovõtud, millest nii mõnedki on jõudnud üksjagu «kafkalikuks» saada. «Võime oma unenäolist siseelu kujutada on kõik muu kõrvaliseks teinud (–-) Miski muu ei saa mulle iial rahuldust pakkuda.» Ent siiski on päevikute pearõhk eksistensiaalsel enesega tõtt vaatamisel, mistõttu: «Tänasest peale päevikust kinni hoida! Korrapäraselt kirjutada! Mitte endast loobuda! Kui ei tule ka mingit lunastust, tahan ma siiski iga hetk selle vääriline olla.» Või:«Kui inimsuhted välja arvata, pole minus endas mingit nähtavat valet. Piiratud ring on puhas».
Originaali pealkiri Tagebücher 1910-1923. Eesti keeles
Märksõnad
Kafka, Franz, 1883-1924
austria
juudi
kirjanikud
päevikud
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Päevikud 1910-1923, Franz Kafka, Verb 2009Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Esseistika, dokumentalistika alla viimati lisatud:
Tartu Ülikool, Ülikoolilt Tartu linnale: sotsiaaltöö-teemaliste üliõpilasuurimuste kogumik IV,
Tartu Ülikooli Kirjastus, 2007, hind: 8,00 eurot
Ilmar Vene, Trotsija. Katse mõista Uku Masingut,
Ilmamaa, 2001, hind: 4,50 eurot
Juhan Lepasaar, Kevadest kevadesse,
J. Lepasaar, 2003, hind: 10,00 eurot
Tõnu Puu, Kunst, teadus ja majandus,
EKSA, 2016, hind: 15,00 eurot
Tania Kambouri, Saksamaa vilkurivalgel. Politseiniku appihüüd,
Hea Lugu, 2016, hind: 12,00 eurot
Jüri Arrak, Ilmar Vene; toimetanud Siiri Ombler, Ilma naljata. Kirjavahetus 1994–2000,
Ilmamaa, 2016, hind: 25,00 eurot
koostaja Juku-Kalle Raid, Mart Kadastik kirjutab,
Ema & Isa, 2016, hind: 5,00 eurot
Jaan Kross, Vahelugemised II. Kirjandusteoreetilised ja -kriitilised artiklid, luuletused, sõnavõtud jms.,
Eesti Raamat, 1976, hind: 4,00 eurot
Jaan Tätte, Vaikuse hääl,
Pilgrim, 2014, hind: 19,00 eurot
Vahur Kalmre, Lihtsad jutud,
Liivimaa Mälu, 2003, hind: 3,00 eurot
Esseistika, dokumentalistika all on 733 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!