Teema: Kunst
Pealkiri:
KarantiinikunstAutor(id):
Kirjastus: Avita
Linn:
Aasta: 2020
Originaalkeel:
ISBN: 9789985223208
Lehekülgi: 108
Seisukord: normaalses korras raamat
Mõõdud: 290x250
Suurus: suures formaadis, kõvade kaantega
Sisu:
2020. a kevad tuli teisiti kui tavaliselt. Olukord oli harjumatu, tulevik tundus tume, väike hirmgi puges naha vahele. Tuli püsida kodus. Aga äkki oli aega ... ja võimalust veeta seda koos oma kõige lähematega.
Sel iseäralikul kevadel alguse saanud üleskutse jäljendada isolatsioonis olles kuulsaid kunstiteoseid tekitas ka kirjastuses elevust. Nähes neid andekaid tõlgendusi teleekraanil, kus nad meid pisarateni naerma ajasid, küpses mõte nende jäädvustamisest kaante vahele.
Raamatusse on kõrvuti originaalidega mahtunud ligi 100 kodukunstiteost – kõik need pildid saadeti rõõmuga kirjastusse. Nõusolekuid oma tööd avaldada laekus kaugemaltki: Soomest, Belgiast, isegi Uus-Meremaalt.
Esindatud on kõik kunstivoolud ja -ajastud Leonardo da Vincist tänapäeva arvutiloominguni välja. Just sellises ajalises järjekorras nad raamatusse jõudsidki.
Originaalteoste kasutusloa saamisel oli suureks abiks Eesti Autorite Ühing ning kunstikogujad üle maailma, kunstnikest endist rääkimata. Vajalikku algmaterjali saadi maailma kunstimuuseumidest, samuti kunstnikelt ning nende pärijatelt. Info jagamisel tulid appi valdade kommunikatsioonispetsialistid ja ajalehtede toimetused.
Kuigi raamat oli plaanitud vaid väikese eriprojektina, sai sellest tänu ootamatutele, kuid põnevatele nüanssidele üsna pikaajaline nokitsemine. Töö käigus sõlmis kirjastus hulganisti uusi kontakte ning suhtlemine huvitavate inimestega osutus ülimalt meeldivaks. Meie poolt läheb teele väike toetus tublidele meditsiinitöötajatele, ilma kelleta poleks me kevadisest karantiiniajast pelgalt naeruga välja tulnud.
Aitäh kodukunstnikele, et hoidsite keerulisel ajal oma geniaalsusega kaasmaalaste tuju üleval!
Naerutagu need pildid meid ka edaspidi.
HOIAME DISTANTSI JA HINNA MADALAL - ostame e-poest!
Märksõnad:
Avita
Hind:
6,00 EURTeema
Kunst, arhitektuur alla viimati lisatud:
Ain Padrik, Ignar Fjuk, Ehituskunst. Teine- kolmas, 1982-1983,
Kunst, 1986, hind: 7,00 eurot
Artiklid Andrus Laansalu, Heie Treier, Enn Kasak, Navitrolla esimene raamat. The first book of Navitrolla (kataloog),
Navitrolla, Huma, 1995, hind: 5,00 eurot
Arseni Mölder, Puit vormis, vorm puidus,
Kunst, 1968, hind: 14,00 eurot
Mari Nõmmela, Voldemar Vaga (1899-1999) ja Eesti kunsti ajalugu,
Eesti Kirjandusmuuseum, 2008, hind: 8,00 eurot
Hilja Läti, Ravo Reidna (koostajad), Johann Köler 1826-1899,
ENSV Riiklik Kunstimuuseum, 1976, hind: 6,00 eurot
Ingrid Soosaar, Eesti oma zendala ehk 50 pildikest Eestist,
Kunst, 2019, hind: 15,00 eurot
Leopold Pezold, Kolme Eestimaa kunstniku rännuaastad,
Kunst, 1994, hind: 6,00 eurot
Vappu Thurlow; toimetajad Heie Treier ja Kärt Hellerma, Lähenemised. Kunstitekstid ja näitused 1988-2001,
Kunst.ee, 2006, hind: 8,00 eurot
Endel Valk-Falk, Eduard Taska ja Eesti köitekunst,
Kunst, 1994, hind: 15,00 eurot
Elke Linda Buchholz, Leonardo da Vinci. Elu ja looming,
Koolibri, 2006, hind: 7,00 eurot
Kunst, arhitektuur all on 2250 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!