Teema: Elulood, memuaarid
Pealkiri:
Nii oli. Ukraina ohvitseri 691 päeva Venemaa vanglatesAutor(id): Vahur Laiapea, Serhii Kazimir
Kujundaja: Jan Garshnek
Kirjastus: Argo
Linn: Tallinn
Aasta: 2025
Originaalkeel:
ISBN: 9789916704936
Lehekülgi: 160
Seisukord: heas korras uus raamat kirjastusest
Mõõdud: 207x139
Suurus: Pehmekaaneline
Sisu:
Selle raamatu saame teele panna keskmiselt 3-5 päeva jooksul peale raha laekumist meie arvele.
Iga kord, kui see kõik meenub, imestad, kuidas seda oli võimalik välja kannatada. Kuidas oli võimalik mitte hulluks minna, mitte alla anda, vaid vastu pidada. See on pikk lugu, see on õpetlik lugu sellest, kuidas üks rahvas püüab teisele tõestada, et toda teist ei olegi olemas; et sel ei ole õigust olemas olla. Püüab ümber teha terve ajaloo ja hävitada kõike, mis on sulle kallis. Mitte ainult hävitada, vaid teha nii, et sa hävitaksid seda ise, omaenese kätega. Ma olen selle tunnistaja, kuidas see kõik toimub. Kuidas meile sisendatakse, et me ei ole mitte ainult reeturid, vaid inimesed, kel ei ole õigust iseseisvale elule; et meid päästetakse ilma meie soovita päästetud saada. – Nii rääkis Serhii Kazimir mõni nädal pärast sõjavangist vabanemist. Serhii Kazimir on sõjav��eakadeemia haridusega Ukraina ohvitser Odessast, kes läks Ukrainat Venemaa agressiooni vastu kaitsma 2022. aastal alanud täiemahulise sõja esimestel päevadel. Ta langes luurekäigul koos oma rühmaga vangi sama aasta 11. märtsil. Serhii viibis sõjavangistuses 691 päeva ja vabastati vangide vahetuse käigus 2024. aasta 31. jaanuaril. Juba juulis siirdus ta uuesti rindele. Tema tunnistus läbielatust peaks olema silmiavav ka neile, kel selle sõja ja selle osapoolte osas veel mingeid kahtlusi on. Mõned Serhii kaasvõitlejad viibivad selle raamatu valmimise ajal ikka veel vangistuses. Vahur Laiapea, Eesti dokumentalist ja kirjanik, on teinud nelikümmend dokumentaalfilmi ja kirjutanud kümmekond raamatut. Ka oma esimese dokumentaalfilmi Ukrainas, „Krimmi õpetaja“, tegi ta juba enne Krimmi annekteerimist. Venemaa vallandatud agressioonisõja ajal on ta Ukrainas käinud üle kahekümne korra. See raamat ilmub 2025. aasta jooksul ka ukraina, inglise, saksa, rootsi ja vene keeles.
Märksõnad:
Argo kirjastus
Jan Garshnek
Serhii Zakharov
mälestused
poliitika
sõjandus
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Nii oli. Ukraina ohvitseri 691 päeva Venemaa vanglates, Vahur Laiapea, Serhii Kazimir, Argo 2025Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Elulood, memuaarid alla viimati lisatud:
Orcutt Frost, Bering. Vene impeeriumi teenistuses Ameerikat avastamas,
Kunst, 2006, hind: 9,00 eurot
Lev Tolstoi, Pihtimus,
Kuldsulg, 1996, hind: 8,00 eurot
Ants Kask, Punatriibulise tekli all,
Härmametsa Talu Kirjastus, 2011, hind: 14,00 eurot
Karl Aru, Suurtükiväelasena sõjatandril,
Eesti Raamat, 1967, hind: 4,00 eurot
Deborah Ball, Versace moemaja. Avaldamata lugu geeniusest, mõrvast ja püsimajäämisest,
Ersen, 2013, hind: 15,00 eurot
Voldemar Pinn, Kahe mehe saatus (Johannes Vares. Hjalmar Mäe),
V. Pinn, 1994, hind: 4,00 eurot
Enn Vaino, Mammutarmee pärlikee 1,
2011, hind: 15,00 eurot
Toimetanud Tiina Hallik, Kristi Kukk ja Janet Laidla, Eestlaste põgenemine Läände Teise maailmasõja ajal. Artiklid ja elulood,
korp! Filiae Patriae, 2009, hind: 30,00 eurot
Pille-Riin Purje, Aitab naljast! Legend Dan Põldroosist,
Fookus Meedia, 2011, hind: 17,00 eurot
Heinz Valk, Kuku klubi kuldsed aastad,
Tänapäev, 2014, hind: 10,00 eurot
Elulood, memuaarid all on 4502 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!