Teema: Meditsiin, tervishoid
Pealkiri:
TV TervisevõtiAutor(id): Viktor Vassiljev
Kirjastus: Tulip OÜ
Linn:
Aasta: 2019
Originaalkeel:
ISBN: 9789949735341
Lehekülgi: 256
Seisukord: normaalses korras raamat
Mõõdud: 148x210
Suurus: tavaformaadis, pehmete kaantega
Sisu:
Raamatus on valik juba palju aastaid eetris olnud populaarse tervisesaate „Tervisevõti“ küsimustest ja vastustest.
Tervisesaates kuuleb vahel terminoloogiat, mis arstiteadusliku kirjanduse omast tublisti erineb. Nii nagu ametlik arstiteadus ja rahvameditsiin üksteist ei välista, nõnda ka tõbede rahvapärased nimed võivad rahus eksisteerida kõrvuti teaduspõhiste diagnoosidega. Ega nimi ei riku haigust, peaasi et asjast õigesti aru saadakse. Mis on paljuski kokkulepete küsimus, sest rahvapärane nimi ei pruugi haiguse olemust täpselt kirjeldada. Kreepsuga viib kiirabi haiglasse ja maksalutikad pole üldse lutikad, elavad hoopis peensooles. Samas ladinakeelne diagnoos ei ütle patsiendile suurt midagi ja ametlikus haiguste klassifikatsioonis kasutatakse hoopis tähtedest ja numbritest koosnevaid koode. Nii et segadust kuipalju.
Tähtis on siiski, et arst teaks, millest patsient kreepsu sai, ja määraks õige ravi. Olgu siis infarkti või insuldiga tegemist.
Eks tervisesaate ülesanne ongi inimestele selgitada, mida üks või teine nimetus tähendab, olgu ladina keeles või võru murrakus.
Teie dr Viktor Vassiljev
Märksõnad:
Tulip OÜ
käsiraamatud
tervishoid
Hind:
15,00 EURTeema
Meditsiin, tervishoid alla viimati lisatud:
Adam J. Jackson, Küllusliku tervise 10 saladust. Nüüdisaegne mõistulugu tarkusest ja tervisest, mis muudab teie elu,
Ersen, 2009, hind: 6,00 eurot
koostanud L. Keres, L. Boston, M. Luts, Ravimite annustamine lastele,
Tartu Riiklik Ülikool, 1976, hind: 4,00 eurot
Ennu Sepp ; Tartu Ülikool. Operatiivkirurgia ja uroloogia kateeder, Inimese topoanatoomia (õppevahend),
1991, hind: 5,00 eurot
Intensiivravi käsiraamat,
Medicina, 2005, hind: 37,00 eurot
Rahvatohter (5. osa),
Sünnimaa, 2006, hind: 4,00 eurot
Aili Paju, Loodusravi,
Maalehe Raamat, 1997, hind: 4,50 eurot
Margareete Otter, Toidu- ja maitsetaimede raviomadusi,
Atlex, 1998, hind: 11,00 eurot
Tiiu Väinsaar, Väike maitse- ja ravimtaimede korjamise ning kasutamise õpetus,
Aed, hind: 4,00 eurot
Patricia Grant, Hingamine hävitab liigsed kilod,
Odamees, 2004, hind: 5,00 eurot
Hans Weiss, Korrumpeerunud meditsiin,
Äripäev, 2012, hind: 20,00 eurot
Meditsiin, tervishoid all on 3102 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!