Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 11 (186) 2006, 2006 Teataja

kasutatud ajakiri, kaas veidi soditud, sisu korras Õigus ehitada Oma ehitusõiguse realiseerimisel puutub isik kokku nii üld- ja detailplaneeringuliste piirangutega kui ka kohalike omavalitsuste ehitusmäärustega. Õiguskantsleri referent Jaana Penne käsitleb ehitamisele ja maakasutusele avalik-õiguslike planeeringuliste piirangute seadmise viise ning piiranguid seadvate õigusaktide seoseid ja probleeme. Ehitus ja keskkonnakaitse Keskkonnaministeeriumi jäätmeosakonna juhataja Peeter Eek vaatleb ehitusele eelnevaid keskkonnakaitseküsimusi, eelkõige planeeringute ja tegevuste keskkonnamõjude hindamist, maapõueseaduse ja jäätmeseaduse nõudeid ning asbestijäätmete käitlemist ja ehitus-lammutusjäätmete taaskasutamist. Energiatõhususe direktiivi rakendamisest Eestis Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ehitus- ja elamuosakonna ehitustalituse peaspetsialist Ülle Reidi annab ülevaate ehitusseaduse, hooneühistuseaduse, korteriomandiseaduse, korteriühistuseaduse ja seadmete energiatõhususe seaduse muutmise seadusest, millega need seadused viiakse kooskõlla Euroopa Liidu direktiiviga energiatõhususe kohta. Avaldatud on ehitusseaduse, hooneühistuseaduse, korteriomandiseaduse, korteriühistuseaduse ja seadmete energiatõhususe seaduse muutmise seadus ning ehitusseaduse ja korteriomandiseaduse aktualiseeritud terviktekst. Korteriomandist ja selle võõrandamisest Sisekaitseakadeemia eraõiguse õppetooli erakorraline professor Rein Tiivel selgitab korteriomandi mõistet ja annab vastavatele õigusaktidele tuginedes nõuandeid korteriomandite moodustamisel või võõrandamisel tekkida võivate probleemide lahendamiseks. Kinnisvara omandiõiguse piirangute hüvitamise regulatsioon Mitmed piirangute hüvitamisega seotud teemad on viimase poole aasta jooksul aktualiseerunud. OÜ HSD Property Concept kinnisvarakonsultant Veronika Ilsjan käsitleb lähemalt õiglase hüvitamise põhimõtteid ja hindamise regulatsioone ning praktikat. Miks intressimäärad muutuvad? Intressitõusust tulenevate võimalike riskide adekvaatseks hindamiseks on oluline mõista intresside dünaamika põhjusi. Eesti Panga keskpangapoliitika osakonna rahapoliitika allosakonna juhtivspetsialisti Laura Ruudi artiklis

Raamatu autoriks on Peatoimetaja: Aime Hendre kasutatud raamatud pealkirjaga Eesti majanduse teataja 11 (186) 2006 on raamat kirjastuselt Teataja aastast 2006

mille on kirjutanud Peatoimetaja: Aime Hendre antud 2006 aasta raamat Eesti majanduse teataja 11 (186) 2006 on Peatoimetaja: Aime Hendre oluline teos, kasutatud raamatute hulgas. Siin saad osta uusi ja kasutatud raamatuid veebipoest vanaraamat.ee vaata ka uute ja vanade raamatute nimistut Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 11 (186) 2006 vanaraamat.ee raamatupood Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 11 (186) 2006
vaata plaate reklaam
Raamatu otsing
raamatRaamat "Eesti majanduse teataja 11 (186) 2006",
teema: Majandus, poliitika

Eesti majanduse teataja 11 (186) 2006
Pealkiri: Eesti majanduse teataja 11 (186) 2006
Autor(id): Peatoimetaja: Aime Hendre

Kirjastus: Teataja
Linn: Tartu
Aasta: 2006
Originaalkeel:

ISBN: 14064499
Lehekülgi: 90


Seisukord: kasutatud ajakiri, kaas veidi soditud, sisu korras
Mõõdud:
Suurus: suures formaadis, pehmete kaantega


Sisu:
kasutatud ajakiri, kaas veidi soditud, sisu korras

Õigus ehitada

Oma ehitusõiguse realiseerimisel puutub isik kokku nii üld- ja detailplaneeringuliste piirangutega kui ka kohalike omavalitsuste ehitusmäärustega. Õiguskantsleri referent Jaana Penne käsitleb ehitamisele ja maakasutusele avalik-õiguslike planeeringuliste piirangute seadmise viise ning piiranguid seadvate õigusaktide seoseid ja probleeme.

Ehitus ja keskkonnakaitse

Keskkonnaministeeriumi jäätmeosakonna juhataja Peeter Eek vaatleb ehitusele eelnevaid keskkonnakaitseküsimusi, eelkõige planeeringute ja tegevuste keskkonnamõjude hindamist, maapõueseaduse ja jäätmeseaduse nõudeid ning asbestijäätmete käitlemist ja ehitus-lammutusjäätmete taaskasutamist.

Energiatõhususe direktiivi rakendamisest Eestis

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ehitus- ja elamuosakonna ehitustalituse peaspetsialist Ülle Reidi annab ülevaate ehitusseaduse, hooneühistuseaduse, korteriomandiseaduse, korteriühistuseaduse ja seadmete energiatõhususe seaduse muutmise seadusest, millega need seadused viiakse kooskõlla Euroopa Liidu direktiiviga energiatõhususe kohta.

Avaldatud on ehitusseaduse, hooneühistuseaduse, korteriomandiseaduse, korteriühistuseaduse ja seadmete energiatõhususe seaduse muutmise seadus ning ehitusseaduse ja korteriomandiseaduse aktualiseeritud terviktekst.

Korteriomandist ja selle võõrandamisest

Sisekaitseakadeemia eraõiguse õppetooli erakorraline professor Rein Tiivel
selgitab korteriomandi mõistet ja annab vastavatele õigusaktidele tuginedes nõuandeid korteriomandite moodustamisel või võõrandamisel tekkida võivate probleemide lahendamiseks.

Kinnisvara omandiõiguse piirangute hüvitamise regulatsioon

Mitmed piirangute hüvitamisega seotud teemad on viimase poole aasta jooksul aktualiseerunud. OÜ HSD Property Concept kinnisvarakonsultant Veronika Ilsjan käsitleb lähemalt õiglase hüvitamise põhimõtteid ja hindamise regulatsioone ning praktikat.

Miks intressimäärad muutuvad?

Intressitõusust tulenevate võimalike riskide adekvaatseks hindamiseks on oluline mõista intresside dünaamika põhjusi. Eesti Panga keskpangapoliitika osakonna rahapoliitika allosakonna juhtivspetsialisti Laura Ruudi artiklist saab teavet Euroopa Keskpanga intressipoliitikast, euroala rahaturu intressimääradest ja intressimäärade muutustest Eestis.

Intress ja viivis võlasuhtes

Intress ja viivis teenivad võlausaldaja huve. Seetõttu on eelkõige võlgniku, kuigi ka võlausaldaja jaoks oluline pöörata riskide maandamiseks tähelepanu sellele, et nii intressi kui ka viivise puhul valitseks õigussuhtes mõistlik selgus. Jurist Olavi Jänes selgitab põhjalikult, miks ja kuidas tuleks intressi ja viivise regulatsioon lepingus lahti kirjutada.

Riigihankekonkurss Soomes

Euroopa Liidu siseturul kehtivad riigihangetele ühtsed põhimõtted ja reeglid, mille eesmärk on riigihangete turu avamine ning paremate võimaluste loomine kõikidele liikmesriikide ettevõtjatele kaupade, teenuste ja ehitustööde pakkumiseks ELi siseturul. Rahandusministeeriumi välisnõunik Tarja Aarla teavitab, kuidas osaleda riigihankekonkursil Soomes.

Vaade lähiajalukku:
Eesti majandusreformid aastatel 1990–1992

Artikkel põhineb konverentsil “Majandusreformid. Taasiseseisvunud Eesti esimese valitsuse aeg 1990-1992” tolleaegse riigiministri Raivo Vare peetud ettekandel. Antakse ülevaade majanduse reformimise pidepunktidest ning tegevussuundadest, kus pearõhk oli majandusalase seadusandluse ettevalmistamisel.

Dividende võib maksta mitu korda aastas

Seaduseandja on olulisel määral laiendanud ja liberaliseerinud kasumi jaotamise ja dividendide maksmise võimalusi. Samuti on muudetud dividendide tulumaksustamise seadusesätteid. Advokaadibüroo Teder, Glikman & Partnerid advokaat Tuuve Tiivel annab nõu, kuidas äriühing saab soodsaid seadusemuudatusi rakendada.

Asutamisvabadus kehtib ka madala maksumääraga territooriumidel
Euroopa Kohtu lahend: Cadbury Schweppea versus Suurbritannia

Cadbury Schweppes ja Suurbritannia maksuhalduri vahelise vaidluse kaudu taheti saada vastust küsimusele, kas madala tulumaksumääraga liikmesriikides asuvate tütarühingute maksustamine emaühingu tasemel on vastuolus asutamisvabaduse põhimõttega. IMG Konsultant ASi maksukonsultant Alari Ossa kommenteerib Euroopa Kohtu lahendit.

Kuidas leida siirdehindade õige turuväärtus?

Kuigi kehtivad õigusaktid annavad juba praegu maksuhaldurile õiguse turuväärtusega mittekooskõlas olevate siirdehindade puhul täiendavalt maksu määrata, täpsustab uuest aastast kehtima hakkav rahandusministri määrus, millele võimaliku maksukohustuse suurendamise puhul tuginetakse. Rahandusministeeriumi riikidevaheliste maksulepingute talituse peaspetsialist Margit Aava artiklis on lahti kirjutatud, millised muudatused, täiendused ja uued kohustused maksumaksjat ees ootavad.

Erastamisseadus ja kuldaktsia

Hind: 1,50 EUR
Otsing autori järgi:

Andri Teaste, Enn Hendre, Määrded, määrimisseadmed ja tihendid. Elastsed elemendid, Valgus, 1979, hind: 5,00 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 2 (117) 2001, Teataja, 2001, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 9 (124) 2001, Teataja, 2001, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 3 (118) 2001, Teataja, 2001, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 4 (119) 2001, Teataja, 2001, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 1 (116) 2001, Teataja, 2001, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 5 (120) 2001, Teataja, 2001, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 7/8 (122/123) 2001, Teataja, 2001, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 10 (185) 2006, Teataja, 2006, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 6 (121) 2001, Teataja, 2001, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 10 (125) 2001, Teataja, 2001, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 11 (126) 2001, Teataja, 2001, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 1 (128) 2002, Teataja, 2002, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 9 (184) 2006, Teataja, 2006, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 3 (130) 2002, Teataja, 2002, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 6 (181) 2006, Teataja, 2006, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 9 (136) 2002, Teataja, 2002, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 4 (131) 2002, Teataja, 2002, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 3 (178) 2006, Teataja, 2006, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 12 (139) 2002, Teataja, 2002, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 2 (129) 2002, Teataja, 2002, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 7/8 (134/135) 2002, Teataja, 2002, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 5 (180) 2006, Teataja, 2006, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 5 (132) 2002, Teataja, 2002, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 6 (133) 2002, Teataja, 2002, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 4 (179) 2006, Teataja, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 10 (137) 2002, Teataja, 2002, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 11 (138) 2002, Teataja, 2002, hind: 1,50 eurot
Teema Majandus, poliitika alla viimati lisatud:

P. M. Senge, A. Kleiner, C. Roberts, R. B. Ross, B. J. Smith, Viie distsipliini käsiraamat, Fontes, 2003, hind: 19,00 eurot
Zig Ziglar, Ziglari müügisaladused, Elmatar, 2000, hind: 33,00 eurot
Koostanud Jelena Rootamm-Valter, Sekretäri ABC, Vastus, 1998, hind: 5,00 eurot
Priit Karjus, Strateegia audit. Läbimõeldud sõjaplaanid äris, Eesti Kõrgem Kommertskool, 2003, hind: 22,50 eurot
Robert Bolton Ph.D, Igapäevaoskused, Väike Vanker, 2006, hind: 25,00 eurot
Eliyahu M. Goldratt, Jeff Cox, Eesmärk. Pideva arengu protsess, Fontes, 1998, hind: 22,00 eurot
Hardo Pajula, Majanduslik inimene ja poliitiline loom, Eesti Keele Sihtasutus, 2014, hind: 8,00 eurot
Jon M. Huntsman, Võitjad sohki ei tee. Ka mitte raskel ajal, Pilgrim, 2012, hind: 14,00 eurot
Tim Harford, Kohanemine. Miks edu saab ikka alguse ebaõnnestumisest, Hermes, 2012, hind: 14,50 eurot
Robert T. Kiyosaki ja Donald J. Trump, Midase puudutus, Sinisukk, 2012, hind: 10,00 eurot
Robert T. Kiyosaki, Sharon L. Lechter, Rahavoo kvadrant. Rikka isa teejuht rahalisele vabadusele, Sinisukk, 2006, hind: 11,00 eurot
Ruth Alas, Muudatuste juhtimine ja õppiv organisatsioon, Külim, 2002, hind: 4,50 eurot
Robin Jay, Ärilõunate kunst, Ersen, 2006, hind: 1,70 eurot
Algis Perens, Projektijuhtimine, Külim, 2001, hind: 12,00 eurot
Eesti Roheline Liikumine, 1988, hind: 2,00 eurot
Manfred Kets de Vries, Juhtimise müstika. käsiraamat inimestega töötamiseks, Pegasus, 2003, hind: 8,00 eurot
Des Dearlove, Äri Richard Bransoni moodi. Maailma suurima kaubamärgikuninga 10 saladust, Ilo, 2001, hind: 10,00 eurot
Anti Kidron, Ärijuhtimise psühholoogia, Mondo, 2004, hind: 16,00 eurot
Tiiu Paas; Tartu Ülikool, majandusteaduskond, majandusinformaatika ja -modelleerimise instituut, Sissejuhatus ökonomeetriasse, Tartu Ülikooli Kirjastus, 1995, hind: 11,00 eurot
Raivo Uukkivi, Vallavanema aruanne. Rae vald 2004-2009, Mixi, 2009, hind: 12,00 eurot
Anneli Kährik, Martin Lux, Jüri Kõre, Margus Hendrikson, Ille Allsaar, Eluasemepoliitika üleminekuriikides, Poliitikauuringute Keskus Praxis, 2004, hind: 12,00 eurot
Herbert S. Kindler, Oskus riskida, Elmatar, 1999, hind: 9,00 eurot
Koostanud Vladimir Hvostov ja Issaak Mints Toimetanud Vladimir Potjomkin, Diplomaatia ajalugu II. Diplomaatia uusajal (1872.-1919. a.), Teaduslik Kirjandus, 1948, hind: 13,00 eurot
Kristin Anderson, Ron Zemke, Tippteenindaja raskused ja rõõmud, Koolibri, 2003, hind: 7,00 eurot
Seth Godin, Nõusolekuturundus. Kuidas muuta võõraid sõpradeks ja sõpru klientideks, Fontese Kirjastus, 2000, hind: 7,00 eurot


Teema Majandus, poliitika all on 1509 raamatut, vaata täielikku loendit lähemalt selle lingi kaudu!

Vanaraamat  |   E-post   |   © vanaraamat, Biblio OÜ, 2008-2019 |   Biblio OÜ Lai valik uusi ja kasutatud raamatuid, noote ja vinüülplaate Tlf:(372) 734 1901