Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 9 (124) 2001, 2001 Teataja

kasutatud ajakiri, normaalses seisukorras, köitmisaugud läbi ajakirja Eesti finantspoliitika eelseisvad ülesanded ja ühinemine Euroopa Liiduga Eesti krooni taaskehtestamise 9. aastapäeva puhul peetud Eesti Panga presidendi Vahur Krafti kõne, milles käsitletakse ühiskonna jaoks olulisi raha- ja finantspoltika küsimusi Euroopa Liiduga ühinemise eel ja pärast ühinemist. Eesti jätkab praegust rahapoliitikat ka Euroopa Liidu liikmena ja kroon jääb rangelt seotuks euroga. Tuleb lõpule viia finantsjärelevalve reform ja finantssektori turuvõrgu loomine. Eesti majandus pälvib rahvusvahelist tunnustust Eesti Panga avalike suhete nõunik Janno Toots kommenteerib Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) hiljutist raportit, mis hindab kõrgelt Eesti majandusolukorda ja -poliitikat. Seda järeldust toetab reitinguagentuuri Fitch augustikuine otsus tõsta Eesti riigireitingut. Autor leiab, et nii IMFi kui ka Fitchi hinnangud on tõeline tunnustusavaldus Eesti majandusele, kuid nõuab mõistliku fiskaalpoliitika ning reformide jätkamist, et saavutatud taset hoida. Riigikontrolli hinnang riigi vara kasutamisele ja säilimisel Septembris esitas Riigikontroll Riigikogule ülevaate riigi vara kasutamisest läinud eelarveaastal ja arvamuse 2000. a riigieelarve täitmise aruande kohta. Riigikontrolli finantsauditi osakonna peakontrolör Kaie Karniol tutvustab ja kommenteerib oma kirjutises ülevaate järeldusi ja temaatikat, millele Riigikontroll keskendus. Poola majandusest Euroopa Liidu liitumisläbirääkimiste kontekstis EV Varsaavi Suursaatkonna majandusametniku Toomas Kuke artiklis on vaatluse all kaks liitumisläbirääkimistega seotud majandusvaldkonda – ravimituru reguleerimine ja erimajandustsoonid. Mõlemad illustreerivad küllalt ilmekalt seadusloome, eri huvigruppide ning liitumisläbirääkimiste omavahelisi seoseid ja mõjusid, mis on iseloomulikud ka teistele kandidaatriikidele, sh Eestile. Muudatused strateegiliste kaupade nimekirjas Strateegilise kauba sisse- ja väljavedu ning transiit peab vastama rahvusvaheliselt koordineeritud kontrollsüsteemi tingimustele. Asjaomase Eesti komisjoni vastutava sekretäri Toomas Raba kirjutises on käsitletud Vabariigi Valitsuse 30. aprilli 2001. a määrus

Raamatu autoriks on Peatoimetaja: Aime Hendre kasutatud raamatud pealkirjaga Eesti majanduse teataja 9 (124) 2001 on raamat kirjastuselt Teataja aastast 2001

mille on kirjutanud Peatoimetaja: Aime Hendre antud 2001 aasta raamat Eesti majanduse teataja 9 (124) 2001 on Peatoimetaja: Aime Hendre oluline teos, kasutatud raamatute hulgas. Siin saad osta uusi ja kasutatud raamatuid veebipoest vanaraamat.ee vaata ka uute ja vanade raamatute nimistut Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 9 (124) 2001 vanaraamat.ee raamatupood Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 9 (124) 2001
vaata plaate reklaam
Raamatu otsing
raamatRaamat "Eesti majanduse teataja 9 (124) 2001",
teema: Majandus, poliitika

Eesti majanduse teataja 9 (124) 2001
Pealkiri: Eesti majanduse teataja 9 (124) 2001
Autor(id): Peatoimetaja: Aime Hendre

Kirjastus: Teataja
Linn: Tallinn
Aasta: 2001
Originaalkeel:

ISBN: 14064499
Lehekülgi: 116


Seisukord: kasutatud ajakiri, normaalses seisukorras, köitmisaugud läbi ajakirja
Mõõdud:
Suurus: suures formaadis, pehmete kaantega


Sisu:
kasutatud ajakiri, normaalses seisukorras, köitmisaugud läbi ajakirja


Eesti finantspoliitika eelseisvad ülesanded ja ühinemine Euroopa Liiduga

Eesti krooni taaskehtestamise 9. aastapäeva puhul peetud Eesti Panga presidendi Vahur Krafti kõne, milles käsitletakse ühiskonna jaoks olulisi raha- ja finantspoltika küsimusi Euroopa Liiduga ühinemise eel ja pärast ühinemist. Eesti jätkab praegust rahapoliitikat ka Euroopa Liidu liikmena ja kroon jääb rangelt seotuks euroga. Tuleb lõpule viia finantsjärelevalve reform ja finantssektori turuvõrgu loomine.

Eesti majandus pälvib rahvusvahelist tunnustust

Eesti Panga avalike suhete nõunik Janno Toots kommenteerib Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) hiljutist raportit, mis hindab kõrgelt Eesti majandusolukorda ja -poliitikat. Seda järeldust toetab reitinguagentuuri Fitch augustikuine otsus tõsta Eesti riigireitingut. Autor leiab, et nii IMFi kui ka Fitchi hinnangud on tõeline tunnustusavaldus Eesti majandusele, kuid nõuab mõistliku fiskaalpoliitika ning reformide jätkamist, et saavutatud taset hoida.

Riigikontrolli hinnang riigi vara kasutamisele ja säilimisel

Septembris esitas Riigikontroll Riigikogule ülevaate riigi vara kasutamisest läinud eelarveaastal ja arvamuse 2000. a riigieelarve täitmise aruande kohta. Riigikontrolli finantsauditi osakonna peakontrolör Kaie Karniol tutvustab ja kommenteerib oma kirjutises ülevaate järeldusi ja temaatikat, millele Riigikontroll keskendus.

Poola majandusest Euroopa Liidu liitumisläbirääkimiste kontekstis

EV Varsaavi Suursaatkonna majandusametniku Toomas Kuke artiklis on vaatluse all kaks liitumisläbirääkimistega seotud majandusvaldkonda – ravimituru reguleerimine ja erimajandustsoonid. Mõlemad illustreerivad küllalt ilmekalt seadusloome, eri huvigruppide ning liitumisläbirääkimiste omavahelisi seoseid ja mõjusid, mis on iseloomulikud ka teistele kandidaatriikidele, sh Eestile.

Muudatused strateegiliste kaupade nimekirjas

Strateegilise kauba sisse- ja väljavedu ning transiit peab vastama rahvusvaheliselt koordineeritud kontrollsüsteemi tingimustele. Asjaomase Eesti komisjoni vastutava sekretäri Toomas Raba kirjutises on käsitletud Vabariigi Valitsuse 30. aprilli 2001. a määrusega kinnitatud strateegiliste kaupade nimekirja olulisi muudatusi ja täiendusi kooskõlas rahvusvahelistes kontrollnimekirjades tehtud uuendustega.

Ülevaade uuest konkurentsiseadusest

1.oktoobril jõustus uus konkurentsiseadus, mis on eelmisest, 1998. a konkurentsiseadusest tunduvalt mahukam. Konkurentsiameti õigusosakonna juhataja asetäitja Tiina Ojasalu ja ühinemiste osakonna juhataja asetäitja Ivar Puusta pikemas artiklis käsitletakse uue seaduse tähtsamaid peatükke ja muudatusi neis: üldsätted, keelatud kokkulepped, tegevus ja otsused, turguvalitseva seisundi kuritarvitamine, kõlvatu konkurents, järelevalve jt.

Mida uut on intellektuaalse omandi kaitses tolli valdkonnas

Rahandusministeeriumi maksupoliitika osakonna tollitalituse juhataja Marge Niit kommenteerib 1. septembril jõustunud intellektuaalset omandit rikkuva kauba sisse- ja väljaveo tõkestamise seadust ja selle rakendusmäärusi.

Uuest käibemaksuseadusest

Rahandusministeeriumi maksupoliitika osakonna kaudsete maksude talituse juhataja Ain Ulmre käsitleb 1. jaanuaril 2002. a jõustuvat uut käibemaksuseadust, mis sätestab käibemaksuga maksustamise vastavuses Euroopa Liidu selle valdkonna õigusaktidega. Uue käibemaksuseaduse rakendamiseks tuleb vastu võtta hulk alamastme akte, mida alles ette valmistatakse.

Euroopa Liidu mõõtevahendite direktiivi mõju riigi mõõteteenistuse ja õigusaktide arengule

Riigikantselei avaliku halduse büroo nõunik Ruta Rannala käsitleb mõõtevahendite valdkonda, kus ELis on lähiaastatel kavas üleminek põhimõtteliselt uuele lähenemisviisile. Sellel on oluline mõju Eesti mõõteteenistusele, sh riiklikule turujärelevalve korraldusele, legaalmetroloogiale ja mõõtevahendite omanikele ning kasutajatele.

Mõõdundust korrastavatest õigusaktidest

TTÜ metroloogia ja mõõtetehnika professori Rein Laaneotsa kirjutises käsitletakse Eesti kehtiva mõõteseaduse ja selle rakendusaktide uudseid aspekte, eriti seoses Eesti legaalmetroloogia korralduse ja toimingutega – järelevalve, laborite kompetentsuse hindamise, mõõtevahendite tüübikinnituse ja taatlemisega jne. Ajakirjas on avaldatud mõõdunduse õigusaktide ja mõõteseadusele viitavate õigusaktide loetelu ning olulisemad mõõdunduse õigusaktid.

Äriseadustiku muudatustest

Kaarel Tammar (Rödl & Partner) vaatleb 7. juulil jõustunud äriseadustiku, pankrotiseaduse ja nendega seotud seaduste muutmise seaduse põhjal elektroonilise äriregistri seadustamist ja äriseadustiku tähtsamaid muudatusi, mis puudutavad otseselt paljusid äriühinguid ja nende juhtorganeid.

Tähtsamad õigusaktid

Konkurentsiseadus
Tagatise vormis antava riigiabi tingimused
Keskkonnakaitsele suunatud riigiabi andmise tingimused
Intellektuaalset omandit rikkuva kauba sisse- ja väljaveo tõkestamise seadus
Kahtlusalusele kaubale hinnangu andmise kord
Rahvusvaheliseks liikluseks avatud piiripunktid ning piirivalve poolt läbiviidavad tolliformaalsused
Tolliprotseduuri “tollitransiit” rakendamise eeskirja muutmine
Käibemaksuseadus
Mõõtevahendite tüübikinnituse kord
Mõõtevahendite taatlemise kord ja taatluskehtivusajad
Kinnispakkide täitekoguste lubatavad hälbed nimikogusest ja kinnispakkide kontrollimine
Kinnispakkide lubatud eelmääratletud nimikogused ja markeeringunõuded
Mõõtemahutite nimimahtude lubatavad hälbed, mõõtemahutite märgistamise ja kontrolli kord
Nõuded alkoholi tootmisprotsessis rakendatavate mõõtevahendite metroloogilistele omadustele, paigaldusele ja lubatavatele veapiiridele ning nende kontrollimise kord ja tingimused
Vedelkütuse miinimumvaru kasutamise kord
Tegevusloa ja sõidukikaardita korraldatavate vedude loetelu

Hind: 1,50 EUR
Otsing autori järgi:

Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 2 (117) 2001, Teataja, 2001, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 3 (118) 2001, Teataja, 2001, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 4 (119) 2001, Teataja, 2001, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 1 (116) 2001, Teataja, 2001, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 5 (120) 2001, Teataja, 2001, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 7/8 (122/123) 2001, Teataja, 2001, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 10 (185) 2006, Teataja, 2006, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 6 (121) 2001, Teataja, 2001, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 10 (125) 2001, Teataja, 2001, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 11 (126) 2001, Teataja, 2001, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 1 (128) 2002, Teataja, 2002, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 9 (184) 2006, Teataja, 2006, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 3 (130) 2002, Teataja, 2002, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 6 (181) 2006, Teataja, 2006, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 9 (136) 2002, Teataja, 2002, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 4 (131) 2002, Teataja, 2002, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 3 (178) 2006, Teataja, 2006, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 12 (139) 2002, Teataja, 2002, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 2 (129) 2002, Teataja, 2002, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 11 (186) 2006, Teataja, 2006, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 7/8 (134/135) 2002, Teataja, 2002, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 5 (180) 2006, Teataja, 2006, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 5 (132) 2002, Teataja, 2002, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 6 (133) 2002, Teataja, 2002, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 4 (179) 2006, Teataja, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 10 (137) 2002, Teataja, 2002, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 11 (138) 2002, Teataja, 2002, hind: 1,50 eurot
Teema Majandus, poliitika alla viimati lisatud:

Tiiu-Reet Kõrven, Dokumendihaldus, Külim, 2006, hind: 12,00 eurot
Raoul Üksvärav, Organisatsioon ja üksikisik, TEA Kirjastus, 2010, hind: 15,00 eurot
Ruth Alas, Kriisijuhtimine: kriis kui võimalus, Külim, 2007, hind: 6,00 eurot
Elada rahus ja sõpruses! NSVL Ministrite Nõukogu esimehe N. S. Hruštšovi viibimine Ameerika Ühendriikides 15.-27. septembril 1959, Eesti Riiklik Kirjastus, 1959, hind: 6,00 eurot
Philip Kotler, Turunduse vaatenurgad A-st Z-ni. 80 mõistet, mida iga juht peaks teadma, Eesti Ekspressi Kirjastus, 2003, hind: 11,50 eurot
Ruth Alas, Ruth Oltjer, Ruth Sepper, Juhtida avalikus või erasektoris?, Äripäeva Kirjastus, 2006, hind: 8,00 eurot
Merike Lees, Kuidas kirjutada tekste?, Äripäev, 2005, hind: 11,50 eurot
Friedrich August Hayek, Hukutav upsakus, Olion, 1997, hind: 9,00 eurot
C. Northcote Parkinson, Parkinsoni seadus, Kupar, 1994, hind: 4,00 eurot
Itay Talgam, Ignorant Maestro: How Great Leaders Inspire Unpredictable Brilliance, Portfolio Penguin, 2015, hind: 13,00 eurot
Ü. Kaasik, Matemaatiline planeerimine, Valgus, 1967, hind: 6,00 eurot
Ruth Alas, Strateegiline juhtimine, Külim, 2005, hind: 8,00 eurot
Koostanud: Feliks Eerma, Eesti Tarbijate Kooperatsioon IX viisaastakul, Valgus, 1974, hind: 9,00 eurot
Karin-Liis Haljaste, Aado Keskpaik, Rivo Noorkõiv, Andrus Pirso, Veiko Sepp; EV Siseministeerium, konsultatsiooni- ja koolituskeskus, Arengukaval põhinev kohaliku omavalitsuse arendustegevus. Arengukava kui Euroopa Liidu struktuuritoetuste aruka kasutamise eeldus, Geomedia, 2007, hind: 8,00 eurot
Koostanud Anneli Liivamägi, Jaana Pedras, Riina Varts, PARE personalijuhtimise käsiraamat, Pegasus, 2007, hind: 15,00 eurot
P. M. Senge, A. Kleiner, C. Roberts, R. B. Ross, B. J. Smith, Viie distsipliini käsiraamat, Fontes, 2003, hind: 19,00 eurot
T. Harv Eker, Miljonäri mõtteviisi saladused, Million Mindset, 2016, hind: 16,00 eurot
Anti Kidron, Leidlik meel, Mondo, 2000, hind: 8,00 eurot
Zig Ziglar, Ziglari müügisaladused, Elmatar, 2000, hind: 33,00 eurot
Juhi innustavad ideed, Äripäev, 2009, hind: 13,00 eurot
John Roberts, Moodne firma. Ülesehitus, strateegia, töötajate motiveerimine, Äripäev, 2006, hind: 10,00 eurot
Alfred Stepan (Editor), Democratizing Brazil: Problems Of Transition And Consolidation, Oxford University Press, USA, 1989, hind: 8,00 eurot
Harry Beckwith, Selling the Invisible: A Field Guide to Modern Marketing, Grand Central Publishing, 2012, hind: 5,00 eurot
Erti Luik, Internetiturundaja lauaraamat, Äripäev, 2011, hind: 18,00 eurot
Brian Tracy, Omal jõul miljonäriks. 21 saladust, kuidas saavutada majanduslik sõltumatus kiiremini ja lihtsamalt, kui sa arvasid, Hermes OÜ, 2006, hind: 8,50 eurot


Teema Majandus, poliitika all on 1607 raamatut, vaata täielikku loendit lähemalt selle lingi kaudu!

Vanaraamat  |   E-post   |   © vanaraamat, Biblio OÜ, 2008-2020 |   Biblio OÜ Lai valik uusi ja kasutatud raamatuid, noote ja vinüülplaate Tlf:(372) 734 1901