Teema: Kokaraamatud
Pealkiri:
GI kogu pereleAutor(id): Ulrika Davidsson
Kirjastus: Viola
Linn:
Aasta: 2008
Originaalkeel:
Tõlkija: Maie Vihuri
ISBN: 9789985643822
Lehekülgi: 160
Seisukord: normaalses korras raamat, kaaned üle kiletatud, raamatukogu ja sealt mahakandmise tempel sees, sisu olemas ja korras
Mõõdud: 200 × 248 mm
Suurus: suures formaadis ning kõvas köites raamat
Sisu:
Iga päevaga mõistame üha enam, et tervislikust toitumisest sõltub väga palju iga pereliikme elus. Mitmekülgne ja piisavas koguses toit hoiab meid reipana, tervena, heas toonuses ja aitab viirusi tulemuslikult tõrjuda. Põhjamaades on viimasel ajal palju pööratud tähelepanu toitumisviisile, mis järgib glükeemilist indeksit (GI-meetod). Sel puhul arvestatakse veresuhkru hoidmist stabiilsena, mis annab täiskõhutunde ja samas tagab organismile vajalikud komponendid parimaks toimimiseks.
Tunnustatud Rootsi autorilt on Maalehe Raamatu vahendusel ilmunud seni kaks GI meetodit tutvustavat kokaraamatut: «Parimad GI-retseptid» ja «GI linnas». Sama sarja kolmas raamat pakub hulgaliselt retsepte, mis sobiksid ka pere noorimatele liikmetele. Valitud road on kerged valmistada ja tervislikud, tagades kasvavale organismile kõik vajaliku. Need on isuäratava väljanägemisega ja lastepärased. Lapsi endidki saab kaasata söögitegemise rõõmudesse.
Sissejuhatuses tutvustab autor veelkord paljude toiduainete häid omadusi ning selgitab, kuidas neid parimal moel kokku sobitada. Retseptide hulgast leiab nii eelroogi kui sooje toite, ka magusat ja küpsetisi.
Nagu kõikides eelnevates kokaraamatutes, selgitab autor siingi, kuidas GI-meetod ka diabeediga hädasolijatele sobib.
Hind:
20,00 EURTeema
Kokaraamatud alla viimati lisatud:
Ants Sossi, Jookide valmistamine kodusel teel. Käsiraamat perenaistele ja koolidele juhatusega rohkem kui 100 maitsva joogi valmistamiseks,
Eesti Karskusliit, 1930, hind: 15,00 eurot
Olga Kesk, Puuvilja- ja marjamahlad. Juhiseid nende valmistamiseks ja säilitamiseks kodumajapidamises,
Eesti Karskusliit, 1939, hind: 7,00 eurot
Kaarina Kaurinkoski, Saadikuproua köögist,
Sinisukk, 1996, hind: 6,00 eurot
Martti Koppel, Sõbralikud supid,
EHK Kirjastus, 2003, hind: 5,00 eurot
Peeter Kard, 33 pannkooki,
Perona, 1992, hind: 4,00 eurot
Angeelika Kang, Pannkoogiraamat,
Ajakirjade Kirjastus, 2005, hind: 4,00 eurot
Jamie Oliver, Jamie kodus. Tee oma elu toiduga mõnusaks,
Pegasus, 2010, hind: 35,00 eurot
Jamie Oliver. Toimetanud Mare Luuk, Jamie Kokakool. Igaüks suudab õppida 24 tunniga süüa tegema,
Pegasus, 2013, hind: 30,00 eurot
Jamie Oliver, Jamie 30 minuti road. Uuenduslik meetod maitsva toidu kiireks valmistamiseks,
Pegasus, 2011, hind: 32,00 eurot
retseptid: Maire Suitsu ; toidud valmistanud ja pildile seadnud Lia Virkus ; tekstid: Ruth Roht, Otto Kubo, Evelin Heiberg, Kalevi šokolaadiraamat. The Kalev chocolate book,
Ajakirjade Kirjastus, 2004, hind: 14,00 eurot
Kokaraamatud all on 2130 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!