Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 5 (180) 2006, 2006 Teataja

Eesti kindlustusturg 2005. aastal 2005. aasta lõpus tegutses Eestis kindlustusandjana kuus kahjukindlustusseltsi, viis elukindlustusseltsi ning liikluskindlustuse fond. Eelmise aastaga võrreldes kasvas kindlusutusturg 25,2%. Finantsinspektsiooni ülevaatest selgub, miks elukindlustusturu kasv kiirenes, aga kahjukindlustusturu kasv oli väiksem kui 2004. aastal. Kuidas hinnata äririske? Äritegevuse riskide hindamisel on olulisimaks riskide identifitseerimine ning piiride teadvustamine, mille raames tegutsetakse. Nende kahe tegevuse tagajärjel saab ettevõtte juhtimisel teha teadlikumaid valikuid ja otsuseid. Marsh Kindlustusmaakler ASi juhatuse esimees Mart Mere arutleb selle üle, kuidas riske käsitleda, miks on vaja strateegilist riskide juhtimist, kuidas riskijuhtimist juurutada ja mis on ettevõtte riskitaluvusvõime. Kuidas kindlustuselt raha saada? Inglist ja Ko Õigusbüroo juhataja Aare-Matti Inglist käsitleb tõendite rolli kindlustusandjalt hüvitise saamisel. Kindlustusvõtja peab olema valmis seltsilt hüvitise saamiseks tõendama kindlustusjuhtumi toimumist ning tekkinud kahju suurust, aga ka kummutama seltsi väiteid kindlustusvõtja kohustuste mittetäitmise kohta, mis võiksid mõjutada kahju tekkimist või suurust. Artiklis selgitatakse, milliseid tõendeid on võimalik kasutada kahjukäsitluses ja kohtus. Veosekindlustuse suuremad vajakajäämised Veosekindlustuse põhjendamatu ebapopulaarsuse tõttu on tekkinud olukord, kus kindlustustingimuste ja -klauslite tõlgendamiseks puudub Eestis vastav kohtupraktika. Seetõttu ei ole kindlustusvõtja ja kindlustusandja vaidluste korral võrdses positsioonis, nagu seda eeldab 2002. aastal Eestis jõustunud võlaõigusseadus. Renee Mahl CMR Konsultant OÜst selgitab, miks kindlustustingimuste ja rahvusvaheliselt tunnustatud kindlustusklauslite Institute Cargo Clauses sätete vaheliste vastuolude korral on kindlustusvõtjal raske tugineda klauslite aluseks olevatele seadustele või erialakirjandusele. Avaldatud on võlaõigusseaduse aktualiseeritud terviktekstist väljavõte kindlustuslepingute kohta. Liikluskindlustuslepingu kindlustuskaitse piirangud Liikluskindlustuse seadus sätestab hulgaliselt piiranguid kahju hüvitamisele. Advokaadi

Raamatu autoriks on Peatoimetaja: Aime Hendre kasutatud raamatud pealkirjaga Eesti majanduse teataja 5 (180) 2006 on raamat kirjastuselt Teataja aastast 2006

mille on kirjutanud Peatoimetaja: Aime Hendre antud 2006 aasta raamat Eesti majanduse teataja 5 (180) 2006 on Peatoimetaja: Aime Hendre oluline teos, kasutatud raamatute hulgas. Siin saad osta uusi ja kasutatud raamatuid veebipoest vanaraamat.ee vaata ka uute ja vanade raamatute nimistut Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 5 (180) 2006 vanaraamat.ee raamatupood Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 5 (180) 2006
vaata plaate reklaam
Raamatu otsing
raamatRaamat "Eesti majanduse teataja 5 (180) 2006",
teema: Majandus, poliitika

Eesti majanduse teataja 5 (180) 2006
Pealkiri: Eesti majanduse teataja 5 (180) 2006
Autor(id): Peatoimetaja: Aime Hendre

Kirjastus: Teataja
Linn: Tallinn
Aasta: 2006
Originaalkeel:

ISBN: 14064499
Lehekülgi: 100


Seisukord: kasutatud ajakiri, normaalses seisukorras
Mõõdud:
Suurus: suures formaadis, pehmete kaantega


Sisu:
Eesti kindlustusturg 2005. aastal

2005. aasta lõpus tegutses Eestis kindlustusandjana kuus kahjukindlustusseltsi, viis elukindlustusseltsi ning liikluskindlustuse fond. Eelmise aastaga võrreldes kasvas kindlusutusturg 25,2%. Finantsinspektsiooni ülevaatest selgub, miks elukindlustusturu kasv kiirenes, aga kahjukindlustusturu kasv oli väiksem kui 2004. aastal.

Kuidas hinnata äririske?

Äritegevuse riskide hindamisel on olulisimaks riskide identifitseerimine ning piiride teadvustamine, mille raames tegutsetakse. Nende kahe tegevuse tagajärjel saab ettevõtte juhtimisel teha teadlikumaid valikuid ja otsuseid. Marsh Kindlustusmaakler ASi juhatuse esimees Mart Mere arutleb selle üle, kuidas riske käsitleda, miks on vaja strateegilist riskide juhtimist, kuidas riskijuhtimist juurutada ja mis on ettevõtte riskitaluvusvõime.

Kuidas kindlustuselt raha saada?

Inglist ja Ko Õigusbüroo juhataja Aare-Matti Inglist käsitleb tõendite rolli kindlustusandjalt hüvitise saamisel. Kindlustusvõtja peab olema valmis seltsilt hüvitise saamiseks tõendama kindlustusjuhtumi toimumist ning tekkinud kahju suurust, aga ka kummutama seltsi väiteid kindlustusvõtja kohustuste mittetäitmise kohta, mis võiksid mõjutada kahju tekkimist või suurust. Artiklis selgitatakse, milliseid tõendeid on võimalik kasutada kahjukäsitluses ja kohtus.

Veosekindlustuse suuremad vajakajäämised

Veosekindlustuse põhjendamatu ebapopulaarsuse tõttu on tekkinud olukord, kus kindlustustingimuste ja -klauslite tõlgendamiseks puudub Eestis vastav kohtupraktika. Seetõttu ei ole kindlustusvõtja ja kindlustusandja vaidluste korral võrdses positsioonis, nagu seda eeldab 2002. aastal Eestis jõustunud võlaõigusseadus. Renee Mahl CMR Konsultant OÜst selgitab, miks kindlustustingimuste ja rahvusvaheliselt tunnustatud kindlustusklauslite Institute Cargo Clauses sätete vaheliste vastuolude korral on kindlustusvõtjal raske tugineda klauslite aluseks olevatele seadustele või erialakirjandusele.

Avaldatud on võlaõigusseaduse aktualiseeritud terviktekstist väljavõte kindlustuslepingute kohta.

Liikluskindlustuslepingu kindlustuskaitse piirangud

Liikluskindlustuse seadus sätestab hulgaliselt piiranguid kahju hüvitamisele. Advokaadibüroo LEXTAL jurist Alar Urm vaatleb liikluskindlustuslepingu kindlustuskaitse ja sõidukijuhi tsiviilvastutuse erinevusi ja hüvitamispiirangute sätteid. Autor esitab vaieldavate hüvitamispiirangute kriitikat ja konkreetseid ettepanekuid liikluskindlustuslepingu alusel kahju hüvitamisele kehtestatud piirangutest loobumise kohta.

Avaldatud on liikluskindlustuse seaduse terviktekst.

Kas eelistada elukindlustuslepingut börsile?

Majesteedi Elukindlustusagentuuri OÜ juhataja Andrus Järve soovitab enne börsile minekut hankida võimalikult palju infot seal tegutsevate ettevõtete kohta ning kuulata asjatundjate nõuandeid ja arvamusi, et investeerimine oleks igati edukas. Ka elukindlustuslepingu kaudu saab investeerida. Autor arutleb, kuidas seda teha.

Reisikindlustus tagab turvatunde

Reisilgi võib ette tulla ootamatusi. Kui juhtub õnnetus või tervisehäda, ei piisa õnnetusjuhtumi- või elukindlustuslepingust. Reisil annab täieliku kindlustuskaitse reisikindlustus. Salva Kindlustuse reisikindlustuse tootejuht Aino Vähter tutvustab, millist kaitset pakuvad reisipaketti kuuluvad meditsiiniabikindlustus (tervisekindlustus), reisitõrkekindlustus ja pagasikindlustus.

Avalike dokumentide legaliseerimine ja tunnistusega (apostille´ga) kinnitamine Eestis

Välisministeeriumi konsulaarosakonna õigusbüroo atašee Gert Auväärt annab ülevaate dokumendi legaliseerimise menetlusest ja avaliku dokumendi tunnistusega (apostille`ga) kinnitamisest ning nimetab juhud ja põhjused, kui dokumenti ei legaliseerita.

Avaldatud on välisriigi avalike dokumentide legaliseerimise nõude tühistamise konventsioon ja Eesti avaliku dokumendi tunnistusega (apostille´ga) kinnitamise kord.

Viis dokumenti, mis avavad uksed Euroopas õppimiseks ja töötamiseks

Europass, mis koondab endasse viis dokumenti – CV, keelepass, õpirände tunnistus, diplomilisa ja kutsetunnistuse lisa – ongi ellu kutsutud selleks, et meie oskused, pädevused ja teadmised oleksid Euroopas ühtviisi mõistetavad ja kodanikel oleks lihtsam Euroopas tööd leida ning koolitusprogrammides osaleda. Eesti Europassi Keskuse juhataja Kaire Kroos selgitab, kellele Europass on mõeldud ja kuidas see toimib.

Tööjõu liikumine Eestist välisriikidesse ja kolmepoolsed töösuhted

Enne 1. maid 2006 oli Eesti kodanikul vabadus vabalt tööle asuda vaid kolmes vanas liikmesriigis: Rootsis, Iirimaal ja Suurbritannias. Üleminekuperioodiga riikides kohalduvad tööd otsivale eestlasele vastava liikmesriigi kehtestatud registreerimise ja lubade süsteemid. Piirangute ületamiseks, aga ka vanade liikmesriikide ettevõtjate huvist lähtuvalt on hoogustunud uus ettevõtlussuund – kolmepoolsete töösuhete kaudu tööjõu vahendamine, mis võimaldab töötajal liikuda teenuste liikumisena. Teemat käsitleb Hedman Osborne Clarke advokaadibüroo jurist Janika Aigro.

Tehingud kolmandate riikidega

IMG Konsultant ASi maksukonsultant Madis Uusorg annab ülevaate ja selgitab ekspordi ja impordiga seonduvat eelkõige maksustamise aspektist. Kui varem oli Eestist väljapoole müüdava kauba puhul igal juhul tegemist ekspordiga, siis pärast Eesti liitumist Euroopa Liiduga tuleb eristada ka kaubakäivet, mis toimub teiste Euroopa Liidu riikidega.

Kinnisasjade maksustamine käibemaksuga

Teema on aktuaalne, sest käibemaksuõigus ja eriti kinnisasjade maksustamine on Eestis viimaste aastate jooksul pidevalt muutunud. Kui üldreegli kohaselt on kinnisasjade võõrandamine käibemaksuvaba, siis kruntide ja uusehitiste võõrandamine on maksustatav käibemaksuga. Praktikas on tekkinud mitmed probleemid krundi ja uusehitise mõiste määratlemisel. Ka on teatud käivete puhul valikuõiguse kasutamisega ette tulnud arusaamatusi. Advokaadibüroo Kraavi & Partnerid vandeadvokaadi abi Kaspar Lind selgitab, kuidas selliseid probleeme vältida või lahendada.

Ehitise võõrandamise võimalikkusest

Hind: 1,50 EUR
Otsing autori järgi:

Andri Teaste, Enn Hendre, Määrded, määrimisseadmed ja tihendid. Elastsed elemendid, Valgus, 1979, hind: 5,00 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 2 (117) 2001, Teataja, 2001, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 9 (124) 2001, Teataja, 2001, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 3 (118) 2001, Teataja, 2001, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 4 (119) 2001, Teataja, 2001, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 1 (116) 2001, Teataja, 2001, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 5 (120) 2001, Teataja, 2001, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 7/8 (122/123) 2001, Teataja, 2001, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 10 (185) 2006, Teataja, 2006, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 6 (121) 2001, Teataja, 2001, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 10 (125) 2001, Teataja, 2001, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 11 (126) 2001, Teataja, 2001, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 1 (128) 2002, Teataja, 2002, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 9 (184) 2006, Teataja, 2006, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 3 (130) 2002, Teataja, 2002, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 6 (181) 2006, Teataja, 2006, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 9 (136) 2002, Teataja, 2002, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 4 (131) 2002, Teataja, 2002, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 3 (178) 2006, Teataja, 2006, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 12 (139) 2002, Teataja, 2002, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 2 (129) 2002, Teataja, 2002, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 11 (186) 2006, Teataja, 2006, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 7/8 (134/135) 2002, Teataja, 2002, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 5 (132) 2002, Teataja, 2002, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 6 (133) 2002, Teataja, 2002, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 4 (179) 2006, Teataja, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 10 (137) 2002, Teataja, 2002, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 11 (138) 2002, Teataja, 2002, hind: 1,50 eurot
Teema Majandus, poliitika alla viimati lisatud:

P. M. Senge, A. Kleiner, C. Roberts, R. B. Ross, B. J. Smith, Viie distsipliini käsiraamat, Fontes, 2003, hind: 19,00 eurot
Zig Ziglar, Ziglari müügisaladused, Elmatar, 2000, hind: 33,00 eurot
Koostanud Jelena Rootamm-Valter, Sekretäri ABC, Vastus, 1998, hind: 5,00 eurot
Priit Karjus, Strateegia audit. Läbimõeldud sõjaplaanid äris, Eesti Kõrgem Kommertskool, 2003, hind: 22,50 eurot
Robert Bolton Ph.D, Igapäevaoskused, Väike Vanker, 2006, hind: 25,00 eurot
Eliyahu M. Goldratt, Jeff Cox, Eesmärk. Pideva arengu protsess, Fontes, 1998, hind: 22,00 eurot
Hardo Pajula, Majanduslik inimene ja poliitiline loom, Eesti Keele Sihtasutus, 2014, hind: 8,00 eurot
Jon M. Huntsman, Võitjad sohki ei tee. Ka mitte raskel ajal, Pilgrim, 2012, hind: 14,00 eurot
Tim Harford, Kohanemine. Miks edu saab ikka alguse ebaõnnestumisest, Hermes, 2012, hind: 14,50 eurot
Robert T. Kiyosaki ja Donald J. Trump, Midase puudutus, Sinisukk, 2012, hind: 10,00 eurot
Robert T. Kiyosaki, Sharon L. Lechter, Rahavoo kvadrant. Rikka isa teejuht rahalisele vabadusele, Sinisukk, 2006, hind: 11,00 eurot
Ruth Alas, Muudatuste juhtimine ja õppiv organisatsioon, Külim, 2002, hind: 4,50 eurot
Robin Jay, Ärilõunate kunst, Ersen, 2006, hind: 1,70 eurot
Algis Perens, Projektijuhtimine, Külim, 2001, hind: 12,00 eurot
Eesti Roheline Liikumine, 1988, hind: 2,00 eurot
Manfred Kets de Vries, Juhtimise müstika. käsiraamat inimestega töötamiseks, Pegasus, 2003, hind: 8,00 eurot
Des Dearlove, Äri Richard Bransoni moodi. Maailma suurima kaubamärgikuninga 10 saladust, Ilo, 2001, hind: 10,00 eurot
Anti Kidron, Ärijuhtimise psühholoogia, Mondo, 2004, hind: 16,00 eurot
Tiiu Paas; Tartu Ülikool, majandusteaduskond, majandusinformaatika ja -modelleerimise instituut, Sissejuhatus ökonomeetriasse, Tartu Ülikooli Kirjastus, 1995, hind: 11,00 eurot
Raivo Uukkivi, Vallavanema aruanne. Rae vald 2004-2009, Mixi, 2009, hind: 12,00 eurot
Anneli Kährik, Martin Lux, Jüri Kõre, Margus Hendrikson, Ille Allsaar, Eluasemepoliitika üleminekuriikides, Poliitikauuringute Keskus Praxis, 2004, hind: 12,00 eurot
Herbert S. Kindler, Oskus riskida, Elmatar, 1999, hind: 9,00 eurot
Koostanud Vladimir Hvostov ja Issaak Mints Toimetanud Vladimir Potjomkin, Diplomaatia ajalugu II. Diplomaatia uusajal (1872.-1919. a.), Teaduslik Kirjandus, 1948, hind: 13,00 eurot
Kristin Anderson, Ron Zemke, Tippteenindaja raskused ja rõõmud, Koolibri, 2003, hind: 7,00 eurot
Seth Godin, Nõusolekuturundus. Kuidas muuta võõraid sõpradeks ja sõpru klientideks, Fontese Kirjastus, 2000, hind: 7,00 eurot


Teema Majandus, poliitika all on 1509 raamatut, vaata täielikku loendit lähemalt selle lingi kaudu!

Vanaraamat  |   E-post   |   © vanaraamat, Biblio OÜ, 2008-2019 |   Biblio OÜ Lai valik uusi ja kasutatud raamatuid, noote ja vinüülplaate Tlf:(372) 734 1901