Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 5 (180) 2006, 2006 Teataja

Eesti kindlustusturg 2005. aastal 2005. aasta lõpus tegutses Eestis kindlustusandjana kuus kahjukindlustusseltsi, viis elukindlustusseltsi ning liikluskindlustuse fond. Eelmise aastaga võrreldes kasvas kindlusutusturg 25,2%. Finantsinspektsiooni ülevaatest selgub, miks elukindlustusturu kasv kiirenes, aga kahjukindlustusturu kasv oli väiksem kui 2004. aastal. Kuidas hinnata äririske? Äritegevuse riskide hindamisel on olulisimaks riskide identifitseerimine ning piiride teadvustamine, mille raames tegutsetakse. Nende kahe tegevuse tagajärjel saab ettevõtte juhtimisel teha teadlikumaid valikuid ja otsuseid. Marsh Kindlustusmaakler ASi juhatuse esimees Mart Mere arutleb selle üle, kuidas riske käsitleda, miks on vaja strateegilist riskide juhtimist, kuidas riskijuhtimist juurutada ja mis on ettevõtte riskitaluvusvõime. Kuidas kindlustuselt raha saada? Inglist ja Ko Õigusbüroo juhataja Aare-Matti Inglist käsitleb tõendite rolli kindlustusandjalt hüvitise saamisel. Kindlustusvõtja peab olema valmis seltsilt hüvitise saamiseks tõendama kindlustusjuhtumi toimumist ning tekkinud kahju suurust, aga ka kummutama seltsi väiteid kindlustusvõtja kohustuste mittetäitmise kohta, mis võiksid mõjutada kahju tekkimist või suurust. Artiklis selgitatakse, milliseid tõendeid on võimalik kasutada kahjukäsitluses ja kohtus. Veosekindlustuse suuremad vajakajäämised Veosekindlustuse põhjendamatu ebapopulaarsuse tõttu on tekkinud olukord, kus kindlustustingimuste ja -klauslite tõlgendamiseks puudub Eestis vastav kohtupraktika. Seetõttu ei ole kindlustusvõtja ja kindlustusandja vaidluste korral võrdses positsioonis, nagu seda eeldab 2002. aastal Eestis jõustunud võlaõigusseadus. Renee Mahl CMR Konsultant OÜst selgitab, miks kindlustustingimuste ja rahvusvaheliselt tunnustatud kindlustusklauslite Institute Cargo Clauses sätete vaheliste vastuolude korral on kindlustusvõtjal raske tugineda klauslite aluseks olevatele seadustele või erialakirjandusele. Avaldatud on võlaõigusseaduse aktualiseeritud terviktekstist väljavõte kindlustuslepingute kohta. Liikluskindlustuslepingu kindlustuskaitse piirangud Liikluskindlustuse seadus sätestab hulgaliselt piiranguid kahju hüvitamisele. Advokaadi

Raamatu autoriks on Peatoimetaja: Aime Hendre kasutatud raamatud pealkirjaga Eesti majanduse teataja 5 (180) 2006 on raamat kirjastuselt Teataja aastast 2006

mille on kirjutanud Peatoimetaja: Aime Hendre antud 2006 aasta raamat Eesti majanduse teataja 5 (180) 2006 on Peatoimetaja: Aime Hendre oluline teos, kasutatud raamatute hulgas. Siin saad osta uusi ja kasutatud raamatuid veebipoest vanaraamat.ee vaata ka uute ja vanade raamatute nimistut Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 5 (180) 2006 vanaraamat.ee raamatupood Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 5 (180) 2006
vaata plaate reklaam
Raamatu otsing
raamatRaamat "Eesti majanduse teataja 5 (180) 2006",
teema: Majandus, poliitika

Eesti majanduse teataja 5 (180) 2006
Pealkiri: Eesti majanduse teataja 5 (180) 2006
Autor(id): Peatoimetaja: Aime Hendre

Kirjastus: Teataja
Linn: Tallinn
Aasta: 2006
Originaalkeel:

ISBN: 14064499
Lehekülgi: 100


Seisukord: kasutatud ajakiri, normaalses seisukorras
Mõõdud:
Suurus: suures formaadis, pehmete kaantega


Sisu:
Eesti kindlustusturg 2005. aastal

2005. aasta lõpus tegutses Eestis kindlustusandjana kuus kahjukindlustusseltsi, viis elukindlustusseltsi ning liikluskindlustuse fond. Eelmise aastaga võrreldes kasvas kindlusutusturg 25,2%. Finantsinspektsiooni ülevaatest selgub, miks elukindlustusturu kasv kiirenes, aga kahjukindlustusturu kasv oli väiksem kui 2004. aastal.

Kuidas hinnata äririske?

Äritegevuse riskide hindamisel on olulisimaks riskide identifitseerimine ning piiride teadvustamine, mille raames tegutsetakse. Nende kahe tegevuse tagajärjel saab ettevõtte juhtimisel teha teadlikumaid valikuid ja otsuseid. Marsh Kindlustusmaakler ASi juhatuse esimees Mart Mere arutleb selle üle, kuidas riske käsitleda, miks on vaja strateegilist riskide juhtimist, kuidas riskijuhtimist juurutada ja mis on ettevõtte riskitaluvusvõime.

Kuidas kindlustuselt raha saada?

Inglist ja Ko Õigusbüroo juhataja Aare-Matti Inglist käsitleb tõendite rolli kindlustusandjalt hüvitise saamisel. Kindlustusvõtja peab olema valmis seltsilt hüvitise saamiseks tõendama kindlustusjuhtumi toimumist ning tekkinud kahju suurust, aga ka kummutama seltsi väiteid kindlustusvõtja kohustuste mittetäitmise kohta, mis võiksid mõjutada kahju tekkimist või suurust. Artiklis selgitatakse, milliseid tõendeid on võimalik kasutada kahjukäsitluses ja kohtus.

Veosekindlustuse suuremad vajakajäämised

Veosekindlustuse põhjendamatu ebapopulaarsuse tõttu on tekkinud olukord, kus kindlustustingimuste ja -klauslite tõlgendamiseks puudub Eestis vastav kohtupraktika. Seetõttu ei ole kindlustusvõtja ja kindlustusandja vaidluste korral võrdses positsioonis, nagu seda eeldab 2002. aastal Eestis jõustunud võlaõigusseadus. Renee Mahl CMR Konsultant OÜst selgitab, miks kindlustustingimuste ja rahvusvaheliselt tunnustatud kindlustusklauslite Institute Cargo Clauses sätete vaheliste vastuolude korral on kindlustusvõtjal raske tugineda klauslite aluseks olevatele seadustele või erialakirjandusele.

Avaldatud on võlaõigusseaduse aktualiseeritud terviktekstist väljavõte kindlustuslepingute kohta.

Liikluskindlustuslepingu kindlustuskaitse piirangud

Liikluskindlustuse seadus sätestab hulgaliselt piiranguid kahju hüvitamisele. Advokaadibüroo LEXTAL jurist Alar Urm vaatleb liikluskindlustuslepingu kindlustuskaitse ja sõidukijuhi tsiviilvastutuse erinevusi ja hüvitamispiirangute sätteid. Autor esitab vaieldavate hüvitamispiirangute kriitikat ja konkreetseid ettepanekuid liikluskindlustuslepingu alusel kahju hüvitamisele kehtestatud piirangutest loobumise kohta.

Avaldatud on liikluskindlustuse seaduse terviktekst.

Kas eelistada elukindlustuslepingut börsile?

Majesteedi Elukindlustusagentuuri OÜ juhataja Andrus Järve soovitab enne börsile minekut hankida võimalikult palju infot seal tegutsevate ettevõtete kohta ning kuulata asjatundjate nõuandeid ja arvamusi, et investeerimine oleks igati edukas. Ka elukindlustuslepingu kaudu saab investeerida. Autor arutleb, kuidas seda teha.

Reisikindlustus tagab turvatunde

Reisilgi võib ette tulla ootamatusi. Kui juhtub õnnetus või tervisehäda, ei piisa õnnetusjuhtumi- või elukindlustuslepingust. Reisil annab täieliku kindlustuskaitse reisikindlustus. Salva Kindlustuse reisikindlustuse tootejuht Aino Vähter tutvustab, millist kaitset pakuvad reisipaketti kuuluvad meditsiiniabikindlustus (tervisekindlustus), reisitõrkekindlustus ja pagasikindlustus.

Avalike dokumentide legaliseerimine ja tunnistusega (apostille´ga) kinnitamine Eestis

Välisministeeriumi konsulaarosakonna õigusbüroo atašee Gert Auväärt annab ülevaate dokumendi legaliseerimise menetlusest ja avaliku dokumendi tunnistusega (apostille`ga) kinnitamisest ning nimetab juhud ja põhjused, kui dokumenti ei legaliseerita.

Avaldatud on välisriigi avalike dokumentide legaliseerimise nõude tühistamise konventsioon ja Eesti avaliku dokumendi tunnistusega (apostille´ga) kinnitamise kord.

Viis dokumenti, mis avavad uksed Euroopas õppimiseks ja töötamiseks

Europass, mis koondab endasse viis dokumenti – CV, keelepass, õpirände tunnistus, diplomilisa ja kutsetunnistuse lisa – ongi ellu kutsutud selleks, et meie oskused, pädevused ja teadmised oleksid Euroopas ühtviisi mõistetavad ja kodanikel oleks lihtsam Euroopas tööd leida ning koolitusprogrammides osaleda. Eesti Europassi Keskuse juhataja Kaire Kroos selgitab, kellele Europass on mõeldud ja kuidas see toimib.

Tööjõu liikumine Eestist välisriikidesse ja kolmepoolsed töösuhted

Enne 1. maid 2006 oli Eesti kodanikul vabadus vabalt tööle asuda vaid kolmes vanas liikmesriigis: Rootsis, Iirimaal ja Suurbritannias. Üleminekuperioodiga riikides kohalduvad tööd otsivale eestlasele vastava liikmesriigi kehtestatud registreerimise ja lubade süsteemid. Piirangute ületamiseks, aga ka vanade liikmesriikide ettevõtjate huvist lähtuvalt on hoogustunud uus ettevõtlussuund – kolmepoolsete töösuhete kaudu tööjõu vahendamine, mis võimaldab töötajal liikuda teenuste liikumisena. Teemat käsitleb Hedman Osborne Clarke advokaadibüroo jurist Janika Aigro.

Tehingud kolmandate riikidega

IMG Konsultant ASi maksukonsultant Madis Uusorg annab ülevaate ja selgitab ekspordi ja impordiga seonduvat eelkõige maksustamise aspektist. Kui varem oli Eestist väljapoole müüdava kauba puhul igal juhul tegemist ekspordiga, siis pärast Eesti liitumist Euroopa Liiduga tuleb eristada ka kaubakäivet, mis toimub teiste Euroopa Liidu riikidega.

Kinnisasjade maksustamine käibemaksuga

Teema on aktuaalne, sest käibemaksuõigus ja eriti kinnisasjade maksustamine on Eestis viimaste aastate jooksul pidevalt muutunud. Kui üldreegli kohaselt on kinnisasjade võõrandamine käibemaksuvaba, siis kruntide ja uusehitiste võõrandamine on maksustatav käibemaksuga. Praktikas on tekkinud mitmed probleemid krundi ja uusehitise mõiste määratlemisel. Ka on teatud käivete puhul valikuõiguse kasutamisega ette tulnud arusaamatusi. Advokaadibüroo Kraavi & Partnerid vandeadvokaadi abi Kaspar Lind selgitab, kuidas selliseid probleeme vältida või lahendada.

Ehitise võõrandamise võimalikkusest

Hind: 1,50 EUR
Otsing autori järgi:

Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 2 (117) 2001, Teataja, 2001, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 9 (124) 2001, Teataja, 2001, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 3 (118) 2001, Teataja, 2001, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 4 (119) 2001, Teataja, 2001, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 1 (116) 2001, Teataja, 2001, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 5 (120) 2001, Teataja, 2001, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 7/8 (122/123) 2001, Teataja, 2001, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 10 (185) 2006, Teataja, 2006, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 6 (121) 2001, Teataja, 2001, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 10 (125) 2001, Teataja, 2001, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 11 (126) 2001, Teataja, 2001, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 1 (128) 2002, Teataja, 2002, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 9 (184) 2006, Teataja, 2006, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 3 (130) 2002, Teataja, 2002, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 6 (181) 2006, Teataja, 2006, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 9 (136) 2002, Teataja, 2002, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 4 (131) 2002, Teataja, 2002, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 3 (178) 2006, Teataja, 2006, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 12 (139) 2002, Teataja, 2002, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 2 (129) 2002, Teataja, 2002, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 11 (186) 2006, Teataja, 2006, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 7/8 (134/135) 2002, Teataja, 2002, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 5 (132) 2002, Teataja, 2002, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 6 (133) 2002, Teataja, 2002, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 4 (179) 2006, Teataja, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 10 (137) 2002, Teataja, 2002, hind: 1,50 eurot
Peatoimetaja: Aime Hendre, Eesti majanduse teataja 11 (138) 2002, Teataja, 2002, hind: 1,50 eurot
Teema Majandus, poliitika alla viimati lisatud:

Rachel Botsman, Keda usaldada? Kuidas tehnoloogia meid ühendas ja miks see võib meid uuesti lahutada, Hea Lugu, 2017, hind: 17,00 eurot
Hans G. Tonndorf, Kaubanduse ja tööstuse logistika. Kulude vähendamise ja parema teenindamise strateegiad, Külim, 1998, hind: 3,00 eurot
Allan Keian, Eessõna Urmas Sõõrumaa, Kuidas rikkaks saada?, llan Keian, 2012, hind: 8,00 eurot
artiklid valinud: Maria Kütt, Katrina Laurson, Lia Ratnik ja Milvi Tepp, Vedur, vagun, pidur. Kuidas muudatused edukalt ellu viia. Harvard Business Review valitud artiklid, Eesti Personalijuhtimise Ühing PARE, 2015, hind: 26,00 eurot
Koostanud Helve Kase ja Iris Pettai, Vaikijate hääled 3. Raamat vanuselisest tõrjumisest. Räägivad tööotsijad 50+. Nõustavad eksperdid. Analüüsivad teadlased, Eesti Avatud Ühiskonna Instituudi MTÜ, 2013, hind: 15,00 eurot
James A. Belasco, Ralph C. Stayer, Piisoni lend, Goldratt Baltic Network, 2000, hind: 15,00 eurot
Aktiivne müük ja turundus, Estada, 2001, hind: 5,00 eurot
Mart Jürisoo, Burnout- läbipõlemine, Fontes, 2004, hind: 22,00 eurot
Koostanud Jelena Rootamm-Valter, Sekretäri ABC, Vastus, 1998, hind: 7,00 eurot
John Kotter, Toimetanud: Mati Feldmann ja Marge Kask, Edujanu, Äripäev, 2009, hind: 12,00 eurot
Villu Zirnask, Strateegiline finantsjuhtimine. Idee kohtub rahakotiga, Äripäev, 2008, hind: 24,00 eurot
Karl Marx, Friedrich Engels, Valitud teosed. 2. köide, Eesti Riiklik Kirjastus, 1960, hind: 17,00 eurot
Karl Marx, Kapital I-III, Eesti Riiklik Kirjastus, hind: 50,00 eurot
Robert Kiyosaki, Ebaõiglane privileeg, Sinisukk, 2011, hind: 10,00 eurot
Ed Michaels, Helen Handfield-Jones, Beth Axelrod, Sõda talentide pärast, Hermes, 2006, hind: 14,00 eurot
Martin Yate, Palgake parimaid, Elmatar, 2001, hind: 12,00 eurot
Issai Duberštein, Edgar Lintševski, Kutse-eetika ja psühholoogia kaubanduses, Valgus, 1983, hind: 3,00 eurot
Toimetanud Kadri Seeder ja Berk Vaher, Töö ja pere, Eesti Tööandjate Keskliit, 2007, hind: 14,00 eurot
Tiina Saar, Kuidas võita maailma parim töökoht, Eesti Ekspressi Kirjastus, 2005, hind: 11,00 eurot
Koostanud Erik Terk, Erastamine Eestis: ideoloogia, läbiviimine, tulemused, Eesti Tuleviku-uuringute Instituut, 1999, hind: 12,00 eurot
Herbert Metsa, Tootmise arengu nüüdisprobleemid, Eesti Raamat, 1984, hind: 3,00 eurot
Russ Whitney, Kuidas kinnisvara aitab jõukaks saada?, Philos, 2003, hind: 23,00 eurot
Paavo Kangur, Kapitali sünd. 25 aastat Ideal OÜ lugu. Esimene raamat, 1990-2015, Inglisilla Produktsioon, 2016, hind: 5,00 eurot
Robert S. Kaplan, David P. Norton, Tasakaalus tulemuskaart. Strateegialt tegudele, Pegasus, 2003, hind: 27,00 eurot
Niklas Modig, Pär Åhlström, See on lean. Tõhususe paradoksi lahendamine, Äripäev, 2016, hind: 30,00 eurot


Teema Majandus, poliitika all on 1556 raamatut, vaata täielikku loendit lähemalt selle lingi kaudu!

Vanaraamat  |   E-post   |   © vanaraamat, Biblio OÜ, 2008-2019 |   Biblio OÜ Lai valik uusi ja kasutatud raamatuid, noote ja vinüülplaate Tlf:(372) 734 1901